E-Kitap Oku,  Kitap,  Pdf E-Kitap,  Pdf E-Kitap

Benim Hüzünlü Orospularım Gabriel Garcia Marquez Pdf E-Kitap Oku İndir

Benim Hüzünlü Orospularım Gabriel Garcia Marquez Pdf E-Kitap Oku İndir


1982 Nobel Edebiyat Ödülü’nü de almış olan Gabriel Garcia Marquez’in, dünyanın en büyük yazarlarından biri olduğunu herkes biliyor. Yazdığı son romanı Benim Hüzünlü Orospularım’la yine dünya kitap dünyasının doruğuna oturdu. Yazar, bu kez, doksanını bulmuş çok yaşlı bir gazete köşe yazarının ağzından müthiş bir aşk serüvenini dile getiriyor. Son yılların en güzel aşk romanlarından biri. Büyülü Gerçekçilik akımının yaratıcısı bu büyük ustadan büyüleyici bir roman daha. Kolombiyalı yazar, bu kitapta 90 yaşındaki bir adamla 14 yaşında bir yeniyetmenin ilişkisini anlatıyor…
“Doksanıncı yaşımda, kendime bakire bir yeniyetmeyle çılgınca bir aşk gecesi armağan etmek istedim. Aklıma Rosa Cabarcas geldi, hani şu gizli genelevinde eline bir yenilik geçtiğinde hatırlı müşterilerine haber veren kadın. Daha önce öyle şeylere ya da onun baştan çıkarıcı müstehcen önerilerinin hiçbirine asla kapılmamıştım ama benim ilke sahibi biri olduğuma hiç inanmazdı o. Ahlâk da bir zaman sorunudur, derdi, yüzünde hınzır bir gülümsemeyle, görürsün bak…
(Tanıtım Bülteninden)
Sayfa Sayısı: 96
Baskı Yılı: 2016
Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları
pdf-kitap-indir-1500x340-t.png?w=300

Kitap Hakkında Yorumlar

yorum 1: İlginç
Evet Marquez böyle işte.. Ütopik bir aşk gibi görünse de aşk işte.. Ya da eksik kalan bir sevgiydi.. Ama etkileyiciydi..
Yorum 2: Marquez’den bir aşk güzellemesi
Bu romanda ben ölümün soluğunu ensesinde hisseden bir adamın hayata baktığında gördüğü tek değerli şeyi  ‘aşk’ı okudum… Öyle bir anlatımla yapmış ki bunu, en dibe vurmuşluk olarak adlandıracağımız genelevde bile aşkın, karşı konulmazlığı ve hayattaki en değerli gerçeklik olduğunu anlatan bir güzelleme buldum… Hikayede yer alan bütün olumsuz, hüzünlü, detaylar sanki aşkın parlaklığını arttırmaktan başka birşey yapmamış…Marquez’e bir kez daha hayran olmak kaçınılmaz..
yorum 3: farklı ve kısa..
bence yaşı itibariyle bunamış ama sadece bunamış da diyemem  psikolojik rahatsızlığı da olan bir adamın küçük yaşta ki bir kıza duyduğu (ben aşk diyemem) saplantısını anlatıyor aralarda canlanan anılarını da anlatmasından yaşam tarzını da öğrendiğimiz bir karakter..bence okunabilir ama çok heyecan verici bir kitap olmadığını da  belirteyim..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir